6 vecí Zoznamka nás učí o investovaní

investZlý večer v noci? Nezúfajte. Nie je to tak zlé, ako si myslíte. Tu je jedna dobrá správa: Možno to neviete, ale keď príde na vaše peniaze, ten zlý dátum vás môže naučiť príliš veľa o úspešnom investovaní.

Myslíš si, že vtipkujem? Zamysli sa znova. Aj keď som bol ďaleko od toho, aby som bol kráľom Zoznamu, v mojom prípade som mal niekoľko vzácnych šťastených pruhov. A pozerám sa späť na tie vzácne niekoľkokrát, môj mierny úspech na datovania okruhu ma naučil pár vecí o obozretné investície.

Tu je niekoľko rýchlych príkladov …

1) Neuznávajte knihu svojim obalom

Zoznamka: Chlapec bol viac ako polhodinu neskoro, jeho zastaralá košeľka sa sotva vyrovnala s nohavičkami, ktoré mu boli označené ako Taco Bell, dážď mu dal smrteľnú dávku posteľnej hlavy a potom sa busboy robil viac ako on. Ak to nebolo dosť zlé, jeho humor bol trochu zastaralý a auto, ktoré riadil, mal zvláštne putter, ktorý priťahoval len mimozemšťanov zo zlej planéty X. Zatiaľ čo dievča na začiatku myslelo, že to bude dátum večera z ohnivého peklo, zle si uvedomila, že som bol ja, a ja by som čoskoro skončila ako tá, ktorú si vzala.

Investovanie: Recepcia bola určite pekná, ale koberce boli nudné a nádypný nábytok vám pripomínal miesto babičky v Brooklyne. Boli ste pripravení vyzdvihnúť svoje peniaze do tej súkromnej spoločnosti na správu majetku – tej s bieleho mramorového schodiska a detského veľkokapacitného domu, ale keď sa objavil dobre vyčerpaný finančný poradca, myslel si, že by ste boli zdvorilí a dali mu pár minút , Trochu na ihrisku ste boli veľmi príjemne prekvapení, keď ponúkol lacné a daňovo efektívne investície, ktoré dokonale zodpovedajú vašim cieľom. Bolo to potom, keď ste si uvedomili, že je dôvod, prečo je nábytok na jeho mieste trochu zastaraný, hlavne preto, lebo ten chlap netrvá na vysokých poplatkoch.

Poučená lekcia: Prvé dojmy môžu ľahko získať to najlepšie z nás. Či už je to dátum alebo vaše peniaze, urobte krok späť, aby ste sa pozreli za oponou, zvyčajne dáte svoje peniaze aj srdce na oveľa lepšie miesto.

2) Počet nákladov

Zoznamka: Páčilo sa mu Dylan Thomas, modlil sa Ginsberg, pohŕdal konformistami a bol
klinicky depresívne, že minul minuloročný Monterey Pop Music Festival. Perfektný 10 zle v dedine narazil na akustiky, napísal poéziu a daroval váš obľúbený Levis bezdomovcovi na ulici. Zatiaľ čo na prvý pohľad sa dostali tí najlepší z vás, mesiace po tom, ako jej pomohli zaplatiť nájomné, jej organické jedlá a za všetky tie filmy Warhola, ktoré si predstierali, že sa vám páčilo, ste boli nakoniec vyčerpaní a viedli ste k uvedomeniu si, že pokiaľ ide o datovanie, rozhodne sa počítajú.

Investovanie: Podielový fond sa sotva pohyboval. Päť rokov do toho ste jednoducho nedokázali zistiť, prečo ste nevydělávali veľa peňazí. Potom jeden jemný deň si rozumne vzal čas na výskum poplatkov, ktoré ste platili, len aby ste si uvedomili, že fond vám účtoval príliš veľa ročne v ročných nákladoch a prinášal vám všetky druhy daní.

Poučená lekcia: Pokiaľ ide o investovanie a datovanie, náklady sa určite započítavajú. Venujeme si čas, aby ste zhodnotili, koľko platíte za vaše dáta a finančné prostriedky
podstatnú časť úspechu každého.

3) Nemusí to byť komplikované, aby bolo účinné

Zoznamka: Pre mnohých ľudí sú najlepšie termíny jednoduché, ako sú časy strávené na gauči v chladnej zimnej noci, ktoré majú mäkkú flanelovú pyžamu pod plyšovou prikrývkou a pozerajú sa na klasický film Bogart so samozrejme teplým zeleným čajom a vydatným taška Fritosu v okolí. Zatiaľ čo stolovanie v Nobu určite má svoje miesto v čase, pozerať sa späť na všetky skvelé termíny sme s najväčšou pravdepodobnosťou pripomína, že je to jednoduché, ktoré získali najviac.

Investovanie: Keď ide o investovanie, mnohí z najúspešnejších investorov, ktorým som pomohol, sú tí, ktorí majú najjednoduchšie portfóliá. Na druhom konci spektra sú investori, ktorí strávia každú bdelú hodinu naháňaním výnosov, analýzou komplikovaných grafov, disekovaním firemných bilancií alebo čistením trhu na dennej báze, ktorá hľadá nekonečne za
dokonalý nákup.

Poučená lekcia: V krajine je zhruba vyše 10 000 podielových fondov
približne dvaja profesionálni správcovia fondov. Z tých tisícov správcov fondov odhadujem, koľko z nich porazilo statický, bezmocný index S & P 500 viac ako 10 rokov za sebou? Odpoveď …? … Veľmi málo. Štatistika dokazuje, že S & P často, ale určite nie vždy, vykonáva mnoho riadených správcov podielových fondov každý rok, čo vedie k tomu, že ostré z nich si uvedomujú, že pokiaľ ide o efektívne a úspešné investovanie, zriedkakedy to musí byť komplikované, aby bolo účinné.

4) Vystrihnite porazených, vyhrajte víťazov

Zoznamka: Prvýkrát sa datovali veci, z ktorých sa skladali legendy, ale v čase, keď sa predviedli medzery, slečna Crazyová zrútila auto z mojich kolegov, vyprázdnila svoj bankový účet, roztrhla svoj klasický plagát Dark Side of the Moon, Macro Econ finále a podarilo mu dať veľmi tučný ret. V čase, keď absolvovala štúdium, moja spolubývajúca skončila fúkaním celého svojho staršieho roka, keď sa snažila zmeniť slečnu Crazy na osobu, ktorú kedysi vyzerala.

Investovanie: Na papieri spoločnosť vyzerala ako pravý víťaz. Nielenže bola populácia
prechádzala strechou, ale aj Madonna používala svoje výrobky. Spočiatku investície vzlietli, ale nie vďaka nemeckému generálnemu riaditeľovi a niekoľkým federálnym nariadeniam, ktoré začali plynúť, akcia začala svoju neustálu spirálu. Presvedčená, že sa vráti, vzal si na seba, len aby si prebudil uvedomil si, že by si bola oveľa lepšia, aby si slečna Crazy peniaze investovala.

Poučená lekcia: Slečna Crazy sa nemohla starať o moju spolubývajúcu a podobne, akcie sa o teba nestarali menej. Nevedia, kým ste a len sa môžete zamilovať
s nimi. Láska alebo peniaze, keď niečo nefunguje, vystupte. Stačí znížiť straty, prejsť ďalej a žiť, aby ste bojovali ďalší deň. Čím rýchlejšie to robíte, tým lepšie veci sa zvyčajne ukážu.

5) Nedávajte to na prvý deň

Zoznamka: Večera v The Palm bola lepšia ako v prípade, že vaša Mets získala ďalšiu sériu. Chlap
že ste sa rozosmiali, držal dvere a záblesk šedej husy ho vyzeral ako Brad Pitt. Ale späť na svojom mieste, rovnako ako miestnosť, ktorá sa na Serengeti znervóznila, hlas vášho matky vám zašepkal: „Nie prvýkrát.“ Múdro ste sa vrátili späť a nechali niečo nazývané „čas“ ,

Investovanie: Finančný poradca sa zdal byť pekný. Ukázal vám atraktívne ceny
vrátil sa Tom Cruise úsmev a dokonca podával cappuccino vo fantazii kostnej porcelánu so šnúrkami, ktoré sa zhodovali. Takže ste preniesli celý 401 (k) do IRA, až neskôr si uvedomíte, že vás stojí obrovská provízia vopred na vysokých poplatkoch investícií, ktoré vám spôsobili len straty na boot.

Naučená lekcia: Spracujte svoje peniaze, ako by ste liečili vaše telo: Nedávajte to na
prvé rande. Získanie času na udržanie vzťahu nielenže urobí vašu matku hrdú, ale určite vám poskytne jeden z najdôležitejších kľúčov finančného úspechu a datovania.

6) Diverzifikácia je kľúčom k úspechu

Zoznamka: Adam vyzeral ako Alan, Alan pôsobil ako Arnold, Arnold cítil ako Arnie a Arnie pripomenul Alexovi. A práve keď ste si mysleli, že nájdete Perfect-A, Aden vás postavil tak, ako kedysi urobili Albert a Abe (alebo to bol Alfonse?). Bolo to vtedy, v jednom prchavom okamihu zjavenia, že si konečne uvedomil, že problém nemá nič pre teba, ale všetko čo s chlapcami, ktorých mená začínajú písmenom „A.“

Investovanie: Dot-coms, koniec 90. rokov. … Financials, 2008. … Potrebujem povedať viac?

Poučená lekcia: Diverzifikácia investícií je kritickým kľúčom k úspechu v oblasti investícií.
Zaťaženie v jednom sektore alebo v zásobe a nie je to otázka, či katastrofa zasiahne, je to zvyčajne otázkou, kedy. Rozložte riziko, diverzifikujte svoje investície do obozretných, nadčasových základných tried aktív a oveľa dôležitejšie, zvážte chlapcov z dátumu, ktorých mená
začnite písmenom A.

Záver

Zlý dátum? Koho to zaujíma? Keď sa niekedy príde niekedy tak dobre, jednoducho potriasť rukou s dátumom a poďakovať im za to, že ste robili bohatšiu osobu.

Koniec koncov, pokiaľ ide o lásku a peniaze, dúfajme, že tu ste sa dozvedeli, že je to úplne rovnaké.