O autorovi

Vítam Vás na mojom blogu. Nebudem začínať klasickými rečami moderných info-podnikateľov a rozprávať o tom kto som, kde žijem, ako som sa vypracoval až sem, či iné zásadné informácie okolo môjho stravovania, ceny auta a značky zubnej pasty. Namiesto snahy na spôsob budovania si s Vami krásneho priam rodinného vzťahu (aby som z Vás v budúcnosti vymačkal čo najviac peňazí, pre čo iné to robia?) radšej prejdem rovno k veci – zámeru, prečo táto stránka vznikla.

Prečo práve téma vzťahy? Pretože mám pocit, že ľudia sa čoraz viac snažia venovať svoju pozornosť vzťahom. Snažia sa zistiť nie len to ako ich prežiť a udržať ale predovšetkým to, ako v nich byť šťastní. I ja patrím k týmto ľuďom, ktorý si uvedomujú, že vzťah predstavuje práve tu skrytú – nemateriálnu – úroveň, ktorú treba spoznať, vedieť sa o nej s inými baviť a nakoniec sa v nej naučiť orientovať tak, aby sme s našimi vzťahmi a životom mohli byť spokojní.

Vzťahy sú ale vo všeobecnosti asi tá najsubjektívnejšia vec s akou sa bežne v živote môžete stretnúť. Hrá v nich rolu vkus, záľuby, hodnoty, rôzne naše skryté predstavy a nadobudnuté komplexy. Je to oblasť tak komplexná, že vždy, keď v tejto oblasti niekomu radím, ponúknutá rada je vždy stavaná na mieru daného človeka a daného vzťahu. Je to až natoľko subjektívna téma, že pri radách do vzťahu musím obom partnerom často nie len rozdielne radiť a poukazovať na rozdielne zámery, hodnoty a problémy ale dokonca voliť i úplne iný prístup.

Ostáva tu teda otázka, na ktorú odpoveď som doteraz nenašiel:

Je možné písať a dávať rady, ktoré sadnú univerzálne každému a pre každý vzťah?

Táto moja posadnutosť univerzalizmom ma dostala až sem – do bodu, kedy som sa rozhodol to zistiť. Práve preto začínam písať tento blog. Sám seba týmto počinom vyzývam k snahe zasiahnuť čo najširšie spektrum ľudí a pritom ostať čo najviac konkrétny. A Vás, ktorí čítate tento blog prosím o účasť na tomto mojom experimente, ktorý Vám snáď prinesie do života a vzťahov veľa inšpirácie.

A samozrejme, za feedback formou komentárov či priameho kontaktovania budem rád.

Majte sa pekne